يا امام رضا جونم

بسم الله الرّحمن الرّحيم


سلام
موضوع بحث ما معاد بود ، امّا حاج خانم تازگيا يه کمی سخت گرفتن ، ميگن که اين بحث اعتقادیِ و اگه کسی درست متوجه نشه و يا سوالی براش پيش بيادو نپرسه بعد مشکل ساز ميشه واسه ی همين ديگه صحبتای ايشونو مثل قبل نمی نويسم امّا نکاتی از بحثهای مطرح شده در جلسات رو براتون ميگم (مخصوصا برای شما شميم)
سه اصل معاد رو براتون گفته بوديم :

اصل بقا ـ اصل حرکت و تبدّل ـ هر حرکتی نتيجه خودش را خواهد ديد ، يعنی هر حرکتی نتيجه حرکت قبلی است .


حرکت هر موجودی بر اثر اون استعداديه که داره و مسيری است که براش مشخص شده ، نبات يه استعدادی داره ،اين نبات هر جور حرکت کنه نتيجه ی حرکت خودشو می بينه ، حرکت نبات تحت شرايطيه و بايد خودش رو در اون شرايط قرار بده ، حالا يه نباتی بياد ناز کنه بگه من می خوام روميز بمونم سيب بشم نميشه که ،بايد در دل خاک قرار بگيره تا سيب بشه .


*مسير ، مسير دينه ، مسيری که حضرت رسول صلی الله عليه و آله آوردند.

اگر کوچکترين تغييری در حرکت صورت بگيره نتيجه فرق ميکنه . شرايط کمی اينور اونور بشه نتيجه فرق ميکنه . اگر موجودات با استعداد خاص در مسير خاص حرکت کنند يه ذرّه مسير اينور اونر شد نتيجه فرق ميکنه . مثلاً همين جا رو در نظر بگيريم همه ی ما اينجا ميايم امّا يکی فقط فقط برای خدا مياد ، يکی ديگه واسه ی چيزای ديگه، نتيجه ی حرکت اين دو نفر فرق مي کنه .

ما اينا رو قبلاً گفته بوديم الان می خوايم آيات مربوطه رو بگيم .

سوره طه آيه ۷۴- ۷۵-۷۶

همانا هرکس به خدای خود گنه کار وارد شود جزاء او جهنمی است که در آنجا نه بميرد و نه زنده شود ۷۴ و هرکس به خدای خود مومن باشد و با اعمال صالح بر او وارد شود اجر آنها عاليترين درجات بهشتی است۷۵ آن بهشتهای عدنی که زير درختانش نهرها جاری است حيوة ابدی است واين پاداش کسی است که خود را پاک وپاکيزه گرداند۷۶


در تمام ابعاد وجودی خودمونو پاک کرديم یا نه؟
*اگر پاک بشی ،تزکیه کنی ، تزکيه ی روح ، حرکت از عقايد انحرافی به عقايد اسلامی
*اخلاق رو حرکت بده از رذائل به فضائل
*جسمُ حرکت بده از خبائث به پاکی (طهارت ظاهری ، کسی که غسل به گردن داره ملائکه لعنتش می کنن . کسی که عطر ميزنه ميره بيرون ، مردمو به گناه ميندازه تا اون طرف تو گناهِ اينم گناه کاره غسل گردنشه و نمی دونه . عطر و اينجور چيزا اگه کادو بديم به کسی که اهل رعايت نيست اون گناه ميکنه شما هم پاتون گيره )
*اعمال و رفتارش رو تزکيه کنه از کارای زشت

سوره ی اسراء آيات ۱۸- ۱۹ - ۲۰

هرکس متاع عاجل را طالب است متاع دنيا را به او می دهيم به هر که خواهيم سپس در عالم آخرت دوزخ را نصيب او کنيم که با نکوهش و مردودی به جهنم در آيد ۱۸ و کسانی که طالب حيوة آخرت باشند و برای آن به قدر طاقت بکوشند البته به شرط ايمان به خدا سعی آنها مقبول و مأجور خواهد بود ۱۹ و ما به هر دو فرقه از دنيا طلبان و آخرت طلبان به لطف خود مددخواهيم داد که از لطف و عطای پروردگار تو هيچ کس محروم نخواهد ماند۲۰


انسان در حرکتش آزاده ،اراده داره ولی کدوم اراده رو بايد به کار ببره ؟اراده ی خدا رو ، اراده ی خدا اصله اگر اراده ی خودشو به کار ببره خدا ميگه ما هم جلو می بريمش . ما هردو طريق رو کمک می کنيم و مدد می رسونيم (هر طريقی که بخواين مدد می رسونيم هر دو طريق نتیجه اش رو از پروردگار خودش خواهد گرفت .
اراده خدا رو بر اراده ی خودمون مسلط کنيم . اراده خودمونو منطبق بر اراده ی خدا کنيم .
امام می فرمايند (که استاد سلوکشون استاد شاه آبادی بوده ) بیشتر از هر چيزی که از انسان سلب اراده و عزم ميکنه موسيقی است. اراده رو سلب می کنه نميزاره راه خدا رو بره .
تو ماه ذيقعده هستيم بعضيا اين ماها رو چلّه ميگيرن ،حالا از اوّل شروع نكرديم امّا دحوالارض نزديكه چلّه بگيرين، برسونين به دهه ي محرّم بيشتر مراقبت داشته باشين يه كم بيشتر .

اللّهم صلّ علي محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم
اللّهم عجّل لوليك الفرج
يا علي يا زهرا
هرجا برات گريه كنم بهشته يا ابالفضل
زهرا به روي قلب من نوشته يا ابالفضل
يا ابالفضل عرفه كربلا…

17.gif23.gif

/ 6 نظر / 20 بازدید
soofi

سلام اسم اين وبلاگ يه جورايی ميخ کوبم کرد ميخوام تو بحثاتون شرکت کنم و از سوال لبريز تا بعد

shamim

سلام فجزاک الله کربلا و اقاو مکه و ..خدایا مدد...دستت درد نکنه چاکريم دعاکنی هم خوشحال ميشيم اللهم صل علی محمد وال محمدوعجل فرجهم ياحسين اللهم عجل لوليک الفرج بفدای مولای غريبمون يامولا علی ادرکنا بظهورالحجة

hamed

سلام . نوع قلمش خيلی اذيتم کرد . به نظر خيلی ريز بود و به ظاهر ايتاليک . با توجه به موضوع زيبا و جذابيت بيانش بهتر بود فونت مناسب رو انتخاب ميکرديد .

امید

سلام . خوبيد ؟ ممنون که سر ميزنين . بحث جالب رو دنبال ميکنيد . يا علی...

مرضيه

سلام..از مطالب خوبتون ممنون.. فرصت شدبه منم سربزنيد. التماس دعا..ياحق.

پله پله تا ملاقات خدا

هوالمحبوب.دوست عزیز سلام.به لطف خداوند متعال وبلاگی تحت عنوان پله پله تا ملاقات خدا راه اندازی شده .هدفی که وبلاگ دنبال میکنه, طی کردن یک سری مراحل برای نزدیک شدن هر چه بیشتر به خدا هست که انشالله هر 15روز یک بار (اول و 15 هر ماه) یکی از این مراحل اجرا خواهد شد.از شعار دادن و عمل نکردن خسته شدیم تصمیم گرفتیم بیایم تو وادی عمل.از شما دوست عزیز برا شرکت در این طرح دعوت میشه .منتظر اولین حضور با صفاتون در تاریخ 1اسفند که اولین مرحله اجرا خوهد شد هستیم.حضور مکرر و تبلیغ شما مایه دلگرمی ما خواهد بود .حق یارتان.(ضمنااگه این موضوع رو به دوستانی که مایلند در این طرح شرکت کنند اطلاع بدین ممنون میشیم.خدا خیرتون بده!) http://vesalehagh.blogfa.com