شهدا معلمان خوبی هستند برای ساختن زندگی بهتر...

بسم الله الرحمن الرحیم

تو چله ای( http://40sisters.parsiblog.com/) که بچه ها گرفته بودن، قرار شده بود هر کدوم یکی از مشکلات کشورمونو بگیم، منم گفتم . ایناهاش.....»

سلام، خوبین   الحمدلله ، منم خوبم!! خب وقته منو نگیرین، برم سر اصل مطلب؛
نمی دونم میشه صفت عالی ـ ترین ـ رو برای این مشکل به کار ببرم یا نه؟ ولی اینو می دونم که یکی از بزرگترین مشکلات کشورمون دور شدن از فرهنگ شهید و شهادته!
نمی خوام شعار بدما، نه! 
اصلا فرهنگ شهید یعنی چی ؟!

یعنی مسئولین کشور نه! نه! تک تک ما ها حداقل برای رشد خودمونم که شده باید با شهدا آشنا بشیم. و به امید خدا تو راهشون قدم بزاریم.

به قول آقا نمک شناسی حق شهداء اینه که در این راهی که اونا باز کردن حرکت کنیم.

بزارید یه مثال بزنم براتون:

«یه غواص مجروح میشه، جراحتش به حدی زیاد بوده که نمی تونستن لباس غواصیشو در بیارن. یعنی اگه این کارو می کردن مجروح خیلی درد می کشید. تصمیم می گیرن که لباس غواصی رو پاره کنن، اما غواصه متوجه میشه و یه جوری به پرستارا میگه این کارو نکنین ، من تحمل دردشو دارم . بلاخره پرستارا بر خلاف میلشون از پاره کردن لباس منصرف میشن و مجروح رو درمان می کنن.... خلاصه این غواصه ما کم کم حالش خوب میشه و یه روز به پرستارا میگه مثل این که شما از قیمته لباس غواصی خبر ندارین! این بیت الماله!»
 
یا یه نکته به ظاهر کوچیک از شهید آقائی زاده (بچه رشتیه  ) -عکساشو که دیدم، خدایی یه حیاء عجیبی توش بود- مامانش می گفت: «وقتی خواهراش بودن و این شهید هم پیششون نشسته بود یه ملحفه ای چیزی می انداخت روپاش...!»
یا یکی مثل شهید سید جواد موسوی ( بچه فومنه ـ هم محلیه آقای بهجت ) خواهر این سید می گفت: «وقتی که  مدرسه تموم می شد سریع خودشو می رسوند خونه تا سفره بزاره و کمکی باشه برای مادرش!» حالا کجا تو یکی از روستاهای فومن (که بعضیا فکر می کنن بچه دهاتی دور از فرهنگه )، یه نوجوون، اونم پسر! آخه خدا این شهدا کین؟!
خدایا به ما هم کمک کن تا از این فرصتی که با ما دادی به بهترین وجه استفاده کنیم. خدایا! من یکی که از مرگای معمولی می ترسم،
من شهادتو دوست دارم. منم شهادت می خوام...
خداییش شهدای ما چی بودن! کی بودن! بهتر بگم. شهدای ما کی هستن!

 امام علی(ع):  مردانی که خدا را آن چنان که باید، شناخته اند و هم ایشانند یاوران مهدی عج الله تعالی فرجه در آخرالزمان.(کشف الغمه ـ ج 2 ـ ص 478 ـ برداشت از سررسید سرداران عشق)
سایت : www.rahpouyan.com

سایت معرّفِ کانون رهپویان وصال که 14 شهید پرورش داده.
ما با اسرائیل وارد جنگ خواهیم شد، هر کس با ماست، بسم الله.
 هر کس نیست خداحافظ ...                                حاج احمد متوسیان
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و اهلک اعدا هم
اللهم عجّل فی فرج مولانا صاحب الزمان
یا علی * یا زهرا

/ 7 نظر / 20 بازدید
من

http://hosneyoosof.persianblog.ir/

فقير

بسم الله الرحمن الرحيم خيلي متشكرم راستي برنامه آقاي شجاعي از راديو قرآن جمعه ها ساعت 10شب و از راديو معارف يكشنبه ها ساعت 7:15 صبح پخش مي شود . التماس دعا يا علي مدد

شمیم یاس

سلام اومده بودما نیدونم چرا نظر نداده بودم ..هروقت کاری میکنم میگم تاحالا شنیدی بگن فلان شهید این کارو کرده بوده؟ بعد کل یا زخودم خجالت میکشم ولی یا ستارالعیوب یا کریم یا قریب شهادت منتهای ارزوی ماست هرچند لایق نیستیم ولی خداییش تو خدایی و همه چی برات ممکن گرزلطف نظری به ذره پور بوتراب کند به اسمان رود و کار افتاب کند یامهدی

فرید

[گل][گل][گل][گل][گل][گل] [دست][دست][دست][دست][دست] [گل][گل][گل][گل][گل][گل]

بتول خانم

خداما رو هم تو راه شهدا قرار بده آمین سلامتی علمای اسلام صلوات[لبخند]

سرباز

سلام تاریک؟؟؟ مگه روشنایی کجاست؟؟ دنیا همه جاش تاریک و زشت [گل][گل]